RegioFlesz

Będzie nowa tężnia w Trzebnicy

W Trzebnicy w przyszłym roku powstanie nowa tężnia solankowa, co stanowi ważny krok w kierunku przywrócenia miastu statusu uzdrowiskowego. Obserwując rosnącą popularność istniejącej tężni solankowej, zdecydowano się na rozszerzenie oferty o nowy obiekt, który znajdzie się w malowniczym lesie bukowym, tuż obok stawów w Trzebnicy.

Gmina Trzebnica od pewnego czasu aktywnie zabiega o przywrócenie statusu uzdrowiska dla miasta, a rozmowy w tej sprawie są już na zaawansowanym etapie. Otrzymane zapewnienia wskazują na to, że już w przyszłym roku uda się to osiągnąć. Nowa tężnia będzie miała zupełnie inny charakter niż dotychczasowy obiekt — będzie nowoczesna i znacznie większa, z własnym źródłem zasilania w postaci paneli fotowoltaicznych.

Lokalizacja, gdzie zostanie zbudowana nowa tężnia, została dokładnie ustalona we współpracy z Nadleśnictwem Oborniki Śląskie. Dzięki umiejscowieniu w lesie bukowym zachowany zostanie korzystny mikroklimat, co wpłynie na lepsze funkcjonowanie nowego obiektu.

Aktualnie istniejące tężnie solankowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Trzebnicy oraz przyjezdnych turystów, zwłaszcza wśród osób starszych. Seniorzy chętnie korzystają z dobrodziejstw, jakie oferuje tężnia solankowa.