RegioFleszSport

Turniej dla Niepodległej w Trzebnicy

W Trzebnicy obchody Święta Niepodległości w tym roku przyjęły sportowy charakter. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowano pierwszy turniej pod hasłem “Dla Niepodległej”. Wydarzenie to miało miejsce pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Trzebnica, Marka Długozimy, oraz Dyrektora Wrocławskiego Oddziału IPN. Był to inaugurujący turniej w piłkę nożną kategorii młodzika, w którym udział wzięły zespoły z Trzebnicy, Oleśnicy, Obornik Śląskich, Wrocławia i Milicza. Turniej okazał się pełnym sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym, zapewniając świetną zabawę zarówno rodzicom, jak i dzieciom uczestniczącym w grze.

Miejscem rozegrania turnieju była hala widowiskowo-sportowa w Trzebnicy, idealnie dostosowana do tego typu wydarzeń sportowych. Była to pierwsza impreza z planowanego cyklu podobnych turniejów. Paweł Paszkowski, prezes GKS Polonia Trzebnica, podkreślił, że planowane są kolejne tego typu wydarzenia.

Decyzja o organizacji turnieju wynikała z obaw dotyczących pogody, która mogłaby zakłócić plany imprezy. Oprócz aspektu sportowego, turniej miał również cel charytatywny, przeprowadzając zbiórkę funduszy na leczenie chorego Wiktora. Cieszy ogromne zaangażowanie rodziców w przygotowanie tej zbiórki.

Podsumowując, tego rodzaju turnieje przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania sportem, a w tym przypadku piłką nożną.