RegioFlesz

Szkoła w Twardogórze po rewitalizacji, pierwsze efekty

Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze oficjalnie rozpoczęła swoją działalność po przeprowadzonej rewitalizacji, która miała miejsce w trakcie okresu wakacyjnego. Przeprowadzono tu szereg prac, które ostatecznie pozwolą na obniżenie zużycia energii w tym budynku nawet o imponujące 70% do 80%. Z jednej strony oszczędzamy środki finansowe w obliczu rosnących i niestabilnych cen energii, a z drugiej strony troszczymy się o nasze środowisko. Redukcja emisji CO2 oraz osiągnięcie wielu innych pozytywnych efektów były priorytetami przyświecającymi kompleksowej termomodernizacji budynku szkoły.

Wszystko to stało się możliwe dzięki hojnej dotacji w wysokości 9 mln złotych, przyznanej przez Urząd Wojewódzki, którą zdobyła Gmina Twardogóra, dodatkowo wkładając swoje własne 3 mln złotych. Efekty tych inwestycji są już widoczne, ponieważ koszty związane z zużyciem energii znacząco spadają, co przynosi korzyści szkole z każdym upływającym rokiem.

Niezwykle istotnym elementem modernizacji było również odnowienie elewacji budynku szkoły, na której teraz umieszczony jest mural, zawierający projekty stworzone przez uczniów.