RegioFlesz

Święto sadów w Trzebnicy

Kolorowe stragany, pełne rękodzieła miejscowych artystów, regionalne przysmaki oraz owoce z trzebnickich sadów to tylko część atrakcji Trzebnickiego Święta Sadów. To wydarzenie, które odbywa się już ponad 43 lata, stało się jednym z najważniejszych i najbardziej interesujących festiwali w regionie, wpisując się na stałe w kalendarz najciekawszych wydarzeń Dolnego Śląska.

W tym roku Gmina Trzebnica otrzymała także międzynarodowy certyfikat “Gmina Przyjazna Rodzinie”, co stanowi dodatkowy powód do dumy i radości.

Podczas imprezy czekają na uczestników liczne atrakcje, dostosowane do różnych gustów. Głównym punktem programu są oczywiście kolorowe stoiska owocowe, na których królują soczyste jabłka. Oprócz nich można również znaleźć inne smakołyki prosto z sadów, takie jak gruszki, winogrona, śliwki czy dojrzałe dynie. Obok straganów z owocami znajdują się także miejsca prezentujące wyroby pszczelarskie i rękodzielnicze. Nie brakuje również możliwości spróbowania pysznych soków z jabłek z trzebnickich sadów, miodu oraz lokalnych produktów, takich jak chałwa lniana czy przepyszny wiejski chleb na zakwasie.

Trzebnickie Święto Sadów to również okazja do poznania miejscowych zespołów muzycznych, które występują na scenie przez cały czas trwania festiwalu. Każdy dzień zamyka się koncertem gwiazd muzyki zarówno polskiej, jak i zagranicznej.