News

Czy będzie kolejny sklep sieci Dino w Miliczu?

Kontrowersje wokół planowanej inwestycji przy ul. Dworcowej w Miliczu

W Miliczu rozpoczęła się intensywna dyskusja na temat planowanej inwestycji przy ul. Dworcowej. Rada gminy, głosami radnych związanych z byłym burmistrzem Piotrem Lechem, zatwierdziła możliwość wybudowania obiektu usługowego o powierzchni 400 m². Według nieoficjalnych informacji, planuje się umiejscowienie tam kolejnego dyskontu spożywczego sieci Dino.

Radni z KWW Milicz Ponad Podziałami przypominają, że teren ten pierwotnie miał być przeznaczony na ogólnodostępny park. Decyzją poprzednich władz mieszkańcy zostali pozbawieni tego centralnie położonego miejsca, które obecnie zajmuje salon meblowy z dużym, często pustym parkingiem. Teraz planowane jest umiejscowienie kolejnego marketu, co wiąże się z dalszym zabetonowaniem terenu w centrum miasta, w pobliżu urzędu gminy, spokojnego osiedla, lokalnych sklepików oraz zwiększeniem ruchu pojazdów, w tym dużych dostawczych.

Krytyka radnych z KWW Milicz Ponad Podziałami koncentruje się na braku konsultacji społecznych w tej sprawie. Stowarzyszenie podkreśla, że decyzje dotyczące kluczowych obszarów miasta powinny być poprzedzone konsultacjami, aby zapewnić kompetentne i społecznie akceptowalne rozwiązania. Przypomina również, że takie decyzje mają istotny wpływ na komfort życia oraz bezpieczeństwo obecnych i przyszłych pokoleń mieszkańców Milicza.