News

Ruszyło wydawanie posiłków dla potrzebujących

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji wydawania posiłków dla potrzebujących mieszkańców Gminy Milicz. To już dziewiąta taka inicjatywa, która umożliwia osobom potrzebującym skorzystanie z ciepłego posiłku w świetlicy środowiskowej Chatka Puchatka. Akcję koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu, który zapewnia wydawanie posiłków od poniedziałku do piątku w dni robocze. Menu oraz dania przygotowywane są przez kuchnię “Lawendowy Zakątek”.

W bieżącym tygodniu, goście mają możliwość degustacji różnorodnych zup, takich jak pomidorowa, barszcz, ogórkowa czy krupnik. To smaczne dania, które dodają ciepła i otuchy. Cała inicjatywa jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Milicz, która przeznaczyła na ten cel 40 tysięcy złotych. Ta kwota pozwala na zapewnienie wyżywienia przez ponad 100 dni.

Dodatkowo, w Gminie Milicz działa trzy lodówki społeczne, które są regularnie uzupełniane przez osoby prywatne oraz restauracje. Ośrodek Społeczny w Miliczu we współpracy z Gminą Milicz organizuje również w okresie świątecznym wigilię dla osób potrzebujących. Poza tym, przy świetlicy środowiskowej Chatka Puchatka działa także szafa społeczna, gdzie można pozostawić niepotrzebne już ubrania, co stanowi dodatkowe wsparcie dla lokalnej społeczności. Ta inicjatywa pokazuje siłę wspólnoty oraz solidarność mieszkańców Gminy Milicz, którzy troszczą się o tych, którzy potrzebują pomocy. Dzięki zaangażowaniu i sercu ludzi dobro wraca w postaci uśmiechów i wdzięczności tych, którym pomagają.