News

ŚWIĘTO SADÓW W WIERZCHOWICACH

To już 25 lat, czyli ćwierć wieku, od kiedy w Wierzchowicach, w gminie Krośnice, pod koniec września odbywa się Święto Sadów. W ciągu tego czasu to wydarzenie stało się nieodłączną tradycją, przyciągając stałych bywalców zarówno z Wrocławia, jak i z Wielkopolski.

Święto Sadów ma ogromne znaczenie również dla samej Gminy Krośnice. Chociaż gmina nie jest typową gminą rolniczą, to otaczają ją liczne sady i winnice. Święto Sadów w Wierzchowicach stanowi doskonałą okazję do zakupu smacznych i zdrowych ekologicznych owoców z Doliny Barycz oraz innych produktów rolniczych, takich jak miód. Wśród dostępnych produktów klienci mieli wybór z różnych odmian jabłek, śliwek, gruszek i wielu innych owoców. Na stoiskach można było znaleźć także orzechy, miody oraz przetworzone produkty, takie jak chleby i ciasta. Nie zabrakło również lokalnego rękodzieła.

Tradycyjnie już można było spróbować smacznych placków z jabłkami w cieście naleśnikowym, przygotowywanych na miejscu przez strażaków z OSP Wierzchowice.

Jeśli dzisiaj nie udało się Wam dotrzeć do Wierzchowic, warto już teraz zaplanować udział w tym wydarzeniu na przyszły rok, w ostatni weekend września. To wyjątkowa okazja do cieszenia się smakiem sezonowych owoców i wsparcia lokalnych producentów.