News

Dzień bez samochodu — rajd rowerowy

W Miliczu dziś odbył się Dzień bez samochodu”, z tej okazji zorganizowano rajd rowerowy. Chociaż “Dzień bez samochodu” przypada na 22 września, to ze względu na zaplanowany rajd, lepszym terminem okazała się niedziela, 24 września. Na dodatek, pogoda była łaskawa, co przyciągnęło na start ponad 200 uczestników. Imprezę zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Dolnośląska Kraina Rowerowa, Gmina Milicz, Kreatywny Ośrodek Multifunkcyjny oraz Hufiec Milicz.

Organizatorzy przygotowali trzy różne trasy rowerowe, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwsza trasa miała dystans 25 km i była przeznaczona dla rodzin, prowadziła przez malownicze Stawy Milickie. Druga trasa liczyła 50 km i była skierowana do bardziej zaawansowanych rowerzystów. Natomiast trzecia trasa o długości 65 km była typową trasą MTB dla doświadczonych rowerzystów. Wszystkie grupy wystartowały o godzinie 9:00, natomiast grupa rodzinna wyruszyła na trasę o godzinie 11:00.

Po zakończonym rajdzie uczestników czekał smaczny posiłek oraz wiele atrakcji przygotowanych przez współorganizatora, czyli Kreatywny Ośrodek Multifunkcyjny.

Milicz, dzięki swoim malowniczym ścieżkom rowerowym, przyciąga wielu entuzjastów kolarstwa nie tylko z własnej gminy i powiatu, ale także z pobliskich miejscowości, takich jak Wrocław, Oleśnica czy Wielkopolska.