KulturaRegioFlesz

Wystawa Zajezdni Wrocław w Trzebnicy

W sobotę 16 września w Trzebnicy miała miejsce plenerowa wystawa o tytule “Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region”, która została zorganizowana przez Centrum Historii Zajezdnia z Wrocławia.

Ta fascynująca ekspozycja to podróż w czasie, która przenosi nas na Dolny Śląsk drugiej połowy XX wieku. Odwiedzający mają okazję odkryć tajemnice sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy edukacja w szkołach wyglądała zupełnie inaczej, zakupy w sklepach stanowiły prawdziwe wyzwanie, a podróżowanie słynnym “Ogórkiem” było niezwykłą przygodą.

Podczas zwiedzania tej wystawy, przeniesiemy się do typowego dolnośląskiego miasteczka z czasów PRL. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak wyglądało życie w tamtych czasach, poznać historie Dolnego Śląska oraz zrozumieć radości i wyzwania, przed którymi stawiali się mieszkańcy tego regionu w tamtych latach.

To także doskonała rozrywka dla całych rodzin, a także możliwość lepszego zrozumienia najnowszej historii Dolnego Śląska.

W trakcie trwania wystawy odbędą się różne warsztaty, takie jak tworzenie latawców, projektowanie pocztówek z wizerunkiem własnej miejscowości (zapisy dostępne w infopunkcie na wystawie), oraz gra edukacyjna (karta do pobrania w infopunkcie). Scenograficzna wystawa plenerowa “Dolnoślązacy to MY. Łączy nas więcej niż region” nawiązuje do wcześniejszej ekspozycji o nazwie “Wrocław 1945–2016”, która koncentrowała się na powojennej historii stolicy Dolnego Śląska i była prezentowana w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.