News

Spotkanie w sprawie milickiego szpitala

Wczoraj 3 listopada w sali Widowiskowej Ośrodka Kultury w Miliczu odbyło się spotkanie samorządowców, prezesa MCM oraz zebranych zainteresowanych pracowników i mieszkańców. Szpital obecnie boryka się z dużym problemem finansowym, który wynika bezpośrednio z sytuacji ekonomicznej naszego kraju: inflacja, coraz większe opłaty za energię oraz nieprzemyślane ustawy i zarządzenia Premiera Morawieckiego i jego rządu. Okres pandemii oraz podejmowane wówczas decyzje zwłaszcza na szczeblu wojewódzkim też w znaczący sposób wpłynęły na obecną sytuację szpitala.

W sytuacji, w jakiej znalazł się obecnie milicki szpital znajdują się też inne szpitale oraz ogólnie służba zdrowia. Każdy z nas widzi, że źle się dzieje w naszym kraju.

Zebrani na spotkaniu samorządowcy oraz pozostali goście zastanawiali się nad sposobem wyjścia z tej sytuacji. Jedno jest pewne nikt nie chce zamknięcia szpitala w Miliczu.

Pełna relacja ze spotkania poniżej, warto obejrzeć i wyrobić sobie zdanie na temat problemu w jakim znalazł się szpital w Miliczu.