News

Pasieka Zuzia — jaki miód na przeziębienie?

Pasieka Zuzia prowadzi edukacyjną ścieżkę pszczelarską od 2015 roku. Jest to ścieżka interaktywna gdzie, odpowiednio zabezpieczone osoby mogą podejść do otwartego ula. Zobaczyć z bliska życie pszczół, a nawet spróbować miodu bezpośrednio z ramki.

Jaki miód najlepszy na przeziębienie zwłaszcza obecnie w okresie jesienno-zimowym? Radzą i opowiadają właściciele pasieki Zuzia koło Wołowa.
Miód jest darem natury, który wspomaga organizm w różnych chorobach. Warto pamiętać, że miód nie jest lekarstwem, ale jest produktem wspomagającym organizm w walce z chorobą czy też przeziębieniem, ponieważ zawiera bardzo dużo różnych witamin, mikro i makro elementów, które są wchłaniane w całości przez organizm. Miód jest jedynym produktem, z którego wszystkie nam potrzebne składniki są wchłaniane w 100%.

Miód należy spożywać tak naprawdę przez cały rok. Bo w momencie choroby wspomoże nasz system odpornościowy i zwiększy jego siłę do obrony przed patogenami. W okresie jesienno-zimowym najlepiej sięgnąć po miód lipowy lub miód spadziowy. Miód lipowy jest miodem bardzo biotycznym i zawiera składniki, które wspomagają leczenie przeziębień. Miód lipowy działa napotnie zwłaszcza w połączeniu z herbatką lipową. Należy pamiętać, że miód mieszamy z herbatką lub innym płynem w temperaturze do 50 stopni Celsjusza. Miód traci swoje właściwości powyżej 50 stopni Celsjusza.

Każdy miód jest podobny w składzie, jeśli chodzi witaminy i mikro elementy. Jedak każdy z miodów ma swoje dodatki. Przykładowo miód wrzosowy ma dodatek, który wspomaga leczenie układu moczowego. Powinien być stosowany przy różnych infekcjach dróg moczowych. U panów jest zalecany przy rozroście prostaty. Podobnie właściwości ma miód nawłociowy. Te miody są zalecane przez lekarzy urologów jako dodatkowe wsparcie podczas leczenia.

Pasieka Zuzia posiada na swoim terenie domek do apiterapii. Jest to pomieszczenie, w którym żyją rodziny pszczele odgrodzone siatką. Wewnątrz są dwie leżanki dla odwiedzających. Można tu się zrelaksować i oddychać powietrzem prosto z ula, które jest bogate w mikro elementy, wosk, propolis i pierzgę.