News

Co zwiedzać jesienią w ZOO we Wrocławiu

Jesień jest bez wątpienia najpiękniejszą porą roku, zwłaszcza jeśli chodzi o odwiedzanie Zoo i podziwianie jego mieszkańców. Szczególnie warto zwrócić uwagę na starą część Zoo, gdzie znajdują się gatunki zwierząt, które jesienią i zimą czują się najlepiej, co sprawia, że można je łatwo zobaczyć. Renifery, kuny żółtogardłe, zające bielaki oraz manule, czyli koty, które w tym okresie przybierają gęstą zimową sierść, to tylko niektóre z nich. W najstarszej części zoo można również podziwiać sowy w tak zwanej baszcie niedźwiedziej. Jesień nadaje temu miejscu wyjątkowego uroku.

Dodatkową atrakcją dla odwiedzających w okresie jesienno-zimowym są pantery śnieżne. W zoo we Wrocławiu mieszka dwóch młodych przedstawicieli tego gatunku, Kasza i Kara. Obecnie mają już kilka miesięcy i z każdym dniem stają się coraz bardziej aktywne, zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Ich spacery po wybiegu przystosowanym do ich potrzeb są fascynujące dla obserwatorów. Kocie zachowania panter śnieżnych z pewnością przypadną do gustu zwiedzającym.

Interesującym zjawiskiem związanym z okresem zimowym są także renifery. Zarówno samice, jak i samce tego gatunku posiadają charakterystyczne poroże. Co ciekawe, zimą renifery gubią poroże, co stanowi nieco inne spojrzenie na klasyczny obraz zaprzęgu Świętego Mikołaja. Przeważnie już na święta renifery pozbywają się swojego ozdobnego nakrycia głowy.

Zwiedzanie zoo w okresie jesienno-zimowym ma swoje niezaprzeczalne zalety. Mniejsza liczba odwiedzających tworzy bardziej kameralną atmosferę, co pozwala na spokojne i dokładne obserwowanie zwierząt. To doskonała okazja, by bliżej poznać fascynujący świat zwierząt i cieszyć się urodą przyrody, nawet w chłodniejszych miesiącach roku.