News

Warsztaty cukiernicze w klubie seniora Jubilat

Klub Seniora Jubilat w Miliczu gromadzi seniorów zarówno z samego Milicza, jak i z okolicznych wiosek. Aby przyciągnąć uczestników, koordynatorzy regularnie organizują różnorodne zajęcia, obejmujące gastronomię, informatykę, edukację, taniec i wiele innych dziedzin. Dziś seniorzy z Milicza mieli okazję uczestniczyć w warsztatach cukierniczych prowadzonych przez koordynatorkę Aleksandrę Hanysz. Zainteresowanie tymi zajęciami jest tak duże, że organizatorzy rozważają podzielenie ich na grupy. W dzisiejszych warsztatach wzięło udział 40 seniorek.

W ramach naszego klubu seniora oferujemy także zajęcia ruchowe, obejmujące taniec, gimnastykę oraz aqua aerobik w basenie krytym w Miliczu. Specjalnie dla seniorów mieszkających na wsi, prowadzimy pięć filii klubu Jubilat, rozmieszczonych w różnych lokalizacjach. Oferujemy różnorodne aktywności dostosowane do zainteresowań seniorów.

To już drugie spotkanie z cyklu warsztatów cukierniczych, podczas którego seniorki uczyły się wypiekać bezową roladę. W planach mamy również warsztaty dotyczące wypiekania róż bezowych oraz tortu Pavlova. Za dwa tygodnie seniorki spotkają się na kolejnych zajęciach kulinarnych, gdzie będą wypiekać naleśniki oraz przygotowywać różne farsze. Warto dodać, że Klub Seniora Jubilat w Miliczu otrzymuje wsparcie finansowe od Gminy Milicz, a jego sprawną organizację zawdzięczamy zaangażowaniu naszych koordynatorów, którzy wykonują swoją pracę z prawdziwą pasją.