Sport

Wakacje z plastikową piłeczką

W klubie tenisa stołowego UKS Lider Milicz trwają właśnie przygotowania do kolejnych zawodów powiatowych oraz wojewódzkich. Dzieci i młodzież, zaawansowana, jak i nowicjusze trenują do sezonu 2023 – 2024 podczas zajęć wakacyjnych pod nazwą “Wakacje z plastikową piłeczką”. Frekwencja na zajęciach z tenisa stołowego dopisuje, jest dużo chętnych na naukę gry.

Jak mówi trener Rafał Gendera – “mamy duże szanse na zdobycie podium w zbliżających się zawodach wojewódzkich, w kategorii najmłodszych co wiąże się z wyjazdami na zwody ogólnopolskie”. Do szkółki UKS Lider przyjeżdżają trenować również zawodnicy z innych miejscowości, obecnie gościmy zawodników z Częstochowy.

Oprócz cyklów treningów są zaplanowane w najbliższym czasie dwa turnieje gminne o puchar Burmistrza Gminy Milicz Piotra Lecha oraz drugi o puchar Wójta Gminy Krośnice Andrzeja Białego.

W najbliższą sobotę 29 lipca w sali Wolności i Solidarności w Miliczu odbędzie się turniej pod patronatem fundacji KGHM. Będzie to trzeci organizowany turniej z cyklu 6 imprez.