InformacjeNews

Majówka tuż tuż

Gmina Milicz wraz z Ośrodkiem Kultury w Miliczu oraz partnerami, przygotowała moc atrakcji na uroczyste obchody majowe.

  • 1 maja tradycyjnie witamy oficjalnym rozpoczęciem sezonu rowerowego i zachęcamy Was do udziału w rajdzie rowerowym, który organizujemy wraz z spółką OSiR i Milicką Falą oraz Aktywnie Po Dolinie Baryczy i Rowerami Dajczman. Rajd rowerowy ma formułę otwartą, bez zapisów. Spotykamy się na linii startu o godz. 10.00 – przy kąpielisku Karłów.
  • 2 maja Dzień Flagi – Burmistrz Piotr Lech zaprasza wszystkich mieszkańców oraz delegacje na uroczyste podniesienie flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej o godz.12.00 na milickim rynku.
  • 3 maja rozpoczniemy od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu o godz.11.30.

    Następnie o godz.13.00 pod Urzędem Miejskim w Miliczu odbędzie się oficjalne rozpoczęcie obchodów. Uczniowie I LO i Zespołu Szkół w Miliczu odtańczą poloneza.

    Uroczysty korowód wyruszy spod Urzędu Miejskiego o godz.13.30 i przejdzie ulicami: Grunwaldzką, Kościuszki, Krótką, Grota Roweckiego przez skrzyżowanie na ul. Trzebnickiej w kierunku akwarium przy ścieżce rowerowej im. Ryszarda Szurkowskiego.

    Od godz.14.00 pod akwarium plenerowym zaplanowano występy dzieci z Przedszkola Samorządowego i Publicznego Żłobka Stumilowy Las. Wystąpi również: Milicka Grupa Rekonstrukcyjna, cheerleaderki Missleaders, Monika Malec oraz Milicka Orkiestra Dęta.