Sport

Turniej Rokity 2022

W dniach 23-24 września 2022 roku w naszym Miliczu odbył się XXVI Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny młodzików w zapasach w stylu wolnym, młodziczek w zapasach kobiet oraz dzieci w mini zapasach, który był zarazem XII Memoriałem Zdzisława Rokity. Impreza była także pierwszą z cyklu „U-14 Wrestling Tour’22”

Pod okiem naszych trenerów nasi zawodnicy i zawodniczki pokazali się z bardzo dobrej strony. W klasyfikacji generalnej zajmujemy bardzo wysokie drugie miejsce – dzieląc podium wraz z najlepszymi klubami w Polsce: ZTA Zgierz oraz Orzeł Namysłów.

W kategorii dzieci:

W najlżejszej kategorii chłopców, czyli 32kg wystartowało trzech naszych zawodników. Niestety, ale losowanie sprawiło, że o medale przyszło im rywalizować między sobą. Złoty medal w tej kategorii zdobył Franek Grudniewski pokonując swoich klubowych kolegów: Fabiana Mądrego – V msc oraz Franka Staszkiewicza – III msc. W kategorii do 36kg X msc zajął Filip Jastrzębski. W kategorii do 44kg, brązowy medal wywalczył Eryk Hencki. Wśród dziewcząt, w kategorii do 44kg na V msc uplasowała się debiutująca na tak dużej imprezie Kasia Kamieniecka.

W kategorii młodzików:

Na 44kg rywalizował Oskar Olejnik zajmując miejsce tuż za podium. W kategorii do 48kg po bardzo ciężkich walkach brązowy medal, zawisł na szyi Kamila Henckiego. 52kg to kategoria Kacpra Trojnara oraz Pawła Kuśnierza. Kacper po bardzo emocjonujących walkach musiał uznać wyższość w finale reprezentanta Polski na ME U15 ze Zgierza. Paweł przegrał swój pojedynek o brązowy medal, ostatecznie zajmując piąte miejsce. Nasz nowy zawodnik, uczeń Technikum Leśnego oraz były reprezentant Husarza Gniezno, Mateusz Dziadoszek w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 62kg, zdobywa brązowy medal. W tej samej kategorii Bartosz Szymański uplasował się na IX msc. Bracia Grykieniowie zdobyli brązowe medale. Oliwier w kategorii do 68kg, Natan w 75kg. W kategorii do 75kg walkę o brązowy medal przegrała Oskar Matuszek.

Wśród kobiet w kategorii do 54kg kolejny złoty medal, dorzuciła nasza Zuzanna Horbik.

Ogromne gratulacje dla wszystkich reprezentantów!

źródło: ULKS “Bizon” Milicz