News

Szpital wraca powoli do normalności

Po blisko miesięcznej przerwie, swoją działalność wznawiają oddziały ginekologiczno – położniczy oraz neonatologiczny w Milickim Centrum Medycznym. Jest to pierwszy krok w powrocie do normalnego funkcionowania szpitala.

Oddział ginekologiczno – położniczy w ostatnim czasie zupełnie zmienił swoje oblicze, a wszystko to dzięki wsparciu m.in. Powiatu Milickiego i Gminy Milicz oraz funduszom pozyskanym w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu spowodowanemu przez COVID-19”. Wiceprezes Andrzej Sztandera w imieniu całego szpitala serdecznie dziękuję darczyńcom.

Oddział w ciągu ostatnich miesięcy wzbogacił się w nowoczesny sprzęt medyczny, ale też akcesoria, które znacząco podniosą komfort pobytu pacjentek oraz naszych najmłodszych pacjentów. Wymieniono wszystkie łóżeczka noworodkowe, część łóżek szpitalnych, doposażono oddział w wysokiej klasy respirator noworodkowy, zakupiono szafy dla pacjentek, nową pościel, lampki i inne akcesoria. Teraz pobyt w oddziale stanie się przyjemniejszy i bardziej komfortowy.