News

22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to wspaniała okazja, by zrobić Ziemi prezent, zadbać o przyrodę i naturę o miejsce, które nas otacza. Dlatego zapraszamy mieszkańców, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, sołectwa, organizacje społeczne, radnych, działaczy sportowych oraz zakłady pracy, przedsiębiorstwa, firmy na wspólne świętowanie z okazji Dnia Ziemi.

Jak będziemy świętować?

Ruszamy sprzątać Gminę Milicz. „Wielkie Sprzątanie Ziemi 2021 r w Gminie Milicz” odbywa się 22 kwietnia oraz 24 kwietnia 2021 roku. To wspaniały prezent dla Ziemi! Nie może Ciebie w tym czasie zabraknąć! Cel jest bardzo ważny – należy zadbać o nasz dom – naszą Ziemię. Zapraszamy do wspólnej edukacji i działań dla zachowania i poprawy stanu środowiska.

Zgłoś swoja grupę i miejsce, które chcecie posprzątać

Prosimy zgłosić akcję telefonicznie: pod numer telefonu: 883 704 084. Pobierz sprzęt niezbędny do sprzątania. Każdy zgłaszający otrzyma worki i rękawiczki, które będzie można odebrać w dyżurce Urzędu Miejskiego, pok.nr 1., już od 16 kwietnia.

Poinformuj o zakończeniu akcji i wyślij zdjęcia

Po zakończonej akcji prosimy o podanie informacji o ilości worków z zebranymi odpadami ze Sprzątania Ziemi i miejscu ich złożenia. Na tej podstawie Gmina zleci wywóz odpadów. Informację można zgłosić telefonicznie: 883 704 084. Prosimy o przesłanie zdjęć z Waszej akcji, pochwalmy się Waszą proekologiczną postawą. Zdjęcia prosimy przesłać na adres: w.owczarek@milicz.pl, w tytule wpisując miejsce sprzątania i grupę uczestników. Postaramy zrobić się mapkę posprzątania naszej Ziemi.:-)

Informacje i koordynacja akcji: Ewa Bezpałko-Szmigiel, tel. 883704084