News

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Obecnie to święto ma szczególny wydźwięk, gdy służba zdrowia zmaga się z pandemią koronawirusa oraz niedofinansowania i braków na każdym polu swojej działalności.

Życie pisze różne scenariusze ale takiego z jakim dziś mamy do czynienia chyba nikt z nas się nie spodziewał. Jeszcze niedawno wszyscy byliśmy myślami przy świętach wielkanocnych, weekendzie majowym, a niektórzy już planowali wakacje. Koronawirus przewrócił nasze życie do góry nogami.

Sytuacja w której się znajdujemy pokazała jednak, że w trudnych chwilach potrafimy się jednoczyć i organizować. Dowiedzieliśmy się też na kim możemy polegać, kto może nam pomóc, narażając przy tym swoje życie. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, cały „biały personel” określany jest dziś jako „bohaterowie naszych czasów”.

Kilka miesięcy temu stery Milickiego Centrum Medycznego przejęli Andrzej Oćwieja i Andrzej Sztandera. Stało się to wśród lokalnego szumu medialnego zwłaszcza na portalu FB. Z perspektywy czasu jednak okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę i szpital jest w dobrych rękach, a Panowie wzorowo przechodzą próbę ogniową zarządzając tak dużą placówką medyczną w tak trudnych czasach.

Duże podziękowania kierujemy zwłaszcza do personelu medycznego, który niedoceniany stanął dziś w pierwszej linii frontu walki o nasze zdrowie.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy”. Wspólnie i licząc na siebie przetrwamy to, a dzięki obecnym przeciwnością mamy nadzieję, że staniemy się bardziej odpowiedzialni i świadomi jako społeczeństwo.