News

Spotkanie Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego

Dziś po raz kolejny w starostwie powiatowym w Miliczu odbyło się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania dyrektor sanepidu Józef Nowak poinformował zebranych o obecnym stanie epidemicznym w powiecie milickim oraz omówiono bieżące potrzeby służb oraz personelu medycznego. 

Co więcej, aby pomóc służbom oraz personelowi medycznemu miliccy przedsiębiorcy wyszli z inicjatywą założenia konta bankowego gdzie można wpłacać pieniądze, które posłużą zakupowi potrzebnego sprzętu i wyposażenia.

Prawdopodobnie było to ostatnie w tym czasie spotkanie zespołu kryzysowego w jednym pomieszczeniu. Aby zapobiec możliwości infekcji członków zespołu kryzysowego, a co za tym idzie możliwości zablokowania pracy zespołu, następne spotkania odbędą się już OnLine w sieci.

Dużo w ostatnim czasie dochodzi informacji o niefrasobliwym zachowaniu młodzieży. Ciesz jednak fakt, że nasza młodzież w powiecie milickim wzięła sobie do serca i zrozumiała realne zagrożenie. Ważne jednak, aby ten stan utrzymać gdyż jak podają modele statystyczne przed nami czas intensywnego wzrostu zachorowań.

Spore zainteresowanie wzbudza w ostatnim czasie w mediach zbliżający się termin wyborów prezydenckich. Choć zaplanowane na Maj wydają się odległe to procedury szkolenia członków komisji wyborczych powinny się zacząć znacznie wcześniej.