Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Dziś w Rudzie Sułowskiej odbyła się konferencja prasowa w związku z groźbą cofnięcia dopłat wodnośrodowiskowych przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Samorządy Doliny Baryczy, środowiska naukowe i badawcze, wzywają resort do odstąpienia od tej szkodliwej decyzji, która może kosztować Stawy 31 mln złotych. Bez tych środków przedsiębiorstwo nie jest w stanie przetrwać, a wraz z nim upaść musi rezerwat ptactwa wodnego.


STANOWISKO ws. planów wycofania z Priorytetu 2 PO „Rybactwo i Morze” na lata 2014- 2020 poddziałania pn. ”Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe” i przesunięcia ww. środków finansowych na OŚ I.
Zwracamy się do Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o wycofanie się z propozycji polegającej na przesunięciu środków z rekompensat wodnośrodowiskowych na rzecz gospodarki morskiej (badania nad populacją dorsza bałtyckiego) w ramach PO Rybactwo i Morze 2014-2020. Planowane działanie może spowodować upadek gospodarstw rybackich w Polsce, co w konsekwencji poważnie zagrozi przede wszystkim środowisku przyrodniczemu.


Stawy milickie to największy kompleks stawów hodowlanych w Polsce. Niedostateczne nakłady finansowe na stawy milickie będą jednoznaczne z ich powolną degradacją, jako podmiotu gospodarczego, ale również całego ekosystemu. W przypadku zatwierdzenia decyzji Ministerstwa, spółka Stawy Milickie SA utraci możliwość uzyskania rekompensat wodnośrodowiskowych w kwocie ponad 33,5 mln zł w okresie 5 lat (ok. 6,7 mln zł rocznie).


Przyłączając się do wielu środowisk, które protestują przeciwko planom rządu, my - jako najbliżsi sąsiedzi, gospodarze, włodarze, naukowcy i inni beneficjenci, wspieramy ww. inicjatywę. Dlatego zwracamy się do Ministerstwa o roztropność i o niepodejmowanie decyzji, które w perspektywie zagrażają bytowi stawów milickich, stworzonych ręką ludzką i istniejących od XIII wieku.

drzewa kochac potrafia

pupile

djrobo

elektromont

Kultura
Konkurs Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej
Występ artystów z Gruzji
Koncert Wielkopostny Amadei Amici
Spektakl baletowy Sofija pt. Skrzydła
Polifonia - Ach te karnawały ...
Sport
MUKS Ziemia Milicka vs KS Jelenia Góra.
Uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego
Memoriał Zdzisława Rokity
2 Turniej Samorządowców
4 Bieg Karpia
Sesje Rady Miejskiej
39 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
38 sesja Rady Miejskiej
37 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
36 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
35 sesja Rady Miejskiej
Sesje Rady Powiatu
28 sesja Rady Powiatu
27 sesja Rady Powiatu
26 sesja Rady Powiatu
25 sesja Rady Powiatu
24 sesja Rady Powiatu
Zdrowie
Nowotwory krwi atakują. Zachorowań będzie więcej
Są leczeni bez planu. Problem dotyczy ponad 2 miliony osób
Zarządzenie NFZ utrudni leczenie HCV?
Jesteśmy leczeni płynami? Skala płynoterapii rośnie
Polskiej służbie zdrowia brakuje 3-5 mld zł
Kuchnia
Teo Vafidis o sekretach greckiej kuchni
Jak sprawdzić jakość kawy?
Pączek vs. pączek. Jak wybrać ten najmniej kaloryczny?
Taka jest prawdziwa włoska pizza
Sekret domowego rosołu
TVPM - Telewizja Powiatu Milickiego - 2017r.