News

Święto szkoły we Wziąchowie Wielkim

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim uczciła drugą rocznicę nadania imienia polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz. W ramach obchodów, które połączyły się z 32. rocznicą jej tragicznej śmierci, uczniowie i nauczyciele zorganizowali szereg uroczystości upamiętniających wybitną patronkę szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia najważniejszych momentów z życia Wandy Rutkiewicz, która zdobyła 8 spośród 14 najwyższych szczytów świata, w tym niezwykle wymagający K2. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali sceny przedstawiające jej heroiczne dokonania, wzbudzając podziw zgromadzonych gości.

Po części oficjalnej, na uczestników czekała rozrywka. Dzieci mogły korzystać z dmuchańców, smakować watę cukrową, popcorn i kiełbaski. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w grze terenowej, co dodatkowo uświetniło dzień pełen atrakcji.

Szczególne podziękowania należą się młodym aktorom: Natalii Bajodek, Darii Przegoń, Stanisławowi Maćkowiakowi, Mikołajowi Muszalskiemu, Aleksandrowi Orkaniście, Wojciechowi Gmurowi, Julii Orłowskiej, Amelii Jankowskiej, Marcie Wasielewskiej, Marcelinie Bazak oraz Weronice Peć.

Wyrazy uznania kierujemy także do autorów wierszy: Natalii Bajodek, Szymona Szymanowskiego, Aleksandry Rybki, Oliwii Krawiec i Katarzyny Leszczyszyn.

Szkoła Podstawowa we Wziąchowie Wielkim po raz kolejny udowodniła, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o polskich bohaterach, inspirując młodsze pokolenia do poznawania historii i podążania śladami wybitnych postaci.