News

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM.

W środę 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym organizowany corocznie przez Komendę Powiatową Policji w Miliczu a adresowany dla uczniów szkół podstawowych.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych dla uczniów w wieku od 10 do 12 lat zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej we Wróblińcu. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu, III – Szkoła Podstawowa w Sułowie, a IV – Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu.

W kategorii drużynowej szkół podstawowych dla uczniów w wieku powyżej 12 lat zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krośnicach, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Miliczu, IV miejsce – Szkoła Podstawowa we Wróblińcu.

Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej we Wróblińcu i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu będą reprezentować powiat milicki podczas eliminacji strefowych, które odbędą się 6 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Wrocławiu.