Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Spółka Polimer Inno Tech z Siemianowic Śląskich na terenie dawnego zakładu Uretapol w Sławoszowicach, chce uruchomić instalację do przetwarzania zanieczyszczonych tworzyw sztucznych. Urząd Miejski w Miliczu 16 marca rozpoczął procedurę wydania decyzji środowiskowej. Opinię na temat tej inwestycji i jej oddziaływania na środowisko wyda Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Miliczu. Jak zaznacza burmistrz Piotr Lech, wszczęta procedura będzie całkowicie transparentna. W związku z wieloma nieścisłymi oraz nieprawdziwymi informacjami nt. rzekomej inwestycji przetwarzającej odpady szkodliwe, burmistrz Piotr Lech wyjaśnia:

Gala Gazety Wrocławskiej oraz wręczenia nagród dla 10 Najbardziej Wpływowych Kobiet Dolnego Śląska.

Dziś nastąpiło rozstrzygnięcie plebiscytu na Najbardziej Wpływowe Kobiety Dolnego Śląska. Spośród 100 kandydatek czytelnicy Gazety Wrocławskiej wybrali 20. Warto też zaznaczyć, że to sami czytelnicy zgłaszali kandydatki do tego konkursu. Pierwsze miejsce, jako „Najbardziej Wpływowa Kobieta Dolnego Śląska” zajęła: Jolanta Szczepańska, szefowa wrocławskiego MPK (2586 głosów). Zaraz za laureatką znalazły się nasze kandydatki: Elżbieta Tarczyńska – drugie miejsce (2218 głosów) oraz Halina Smolińska – miejsce trzecie (1506 głosów). Na szóstym miejscu zakwalifikowała się Małgorzata Nestoruk (1154 głosów). Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy i jesteśmy z was dumni.

Gmina Milicz otrzymała dotację w wysokości 3,6 mln zł ze środków RPO na termomodernizację: gimnazjum (SP1) i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz szkoły w Sułowie. Prace remontowe ruszą w tym roku. Dużą zasługą w pozyskaniu tych funduszy wykazał się wydział inwestycji w Urzędzie Miejskim.

W niedziele 12-go marca zawiązane zostało nowe stowarzyszenie rowerowe. Prezesem MTR „Ziemia Milicka” został Rafał Wiatrak. W spotkaniu założycielskim wzięło udział 30 osób, zarówno profesjonalistów jak i amatorów jazdy na dwóch kółkach. Oprócz Rafała do zarządu weszli: Krzysztof Firek oraz Dariusz Budnik. W komisji rewizyjnej będą pracować: Sara Karecka, Anita Kuśnierz oraz Przemysław Marczak. Pomysłodawcą nazwy stowarzyszenia jest Jacek Świrkowicz. Idea towarzystwa kiełkowała przez kilka lat i cieszy fakt, że wraz z rozwojem ścieżek rowerowych oraz infrastruktury rowerowej na nowych trasach w gminie i najbliższej okolicy pojawią się rowerzyści i kolarze w koszulkach z logo „Ziemi Milickiej”. Jak przypomniał burmistrz Piotr Lech, jeszcze w tym roku ścieżka rowerowa trasą dawnej kolei wąskotorowej zostanie przedłużona w stronę Żmigrodu i Prusic o kolejne 22 kilometry. Równocześnie samorządy Milicza Cieszkowa, Krośnic oraz powiatu milickiego pracują nad nowymi szlakami rowerowymi łączącymi nasze gminy.

pupile

djrobo

elektromont

Kultura
Kabaret Skeczów Męczących
Koncert Beatlesi Wiecznie Żywi
Kabaret Skeczów Męczących
Koncert Papieski
19 Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Sport
MUKS Ziemia Milicka vs KS Jelenia Góra.
4 Bieg Karpia
Uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego
2 Turniej Samorządowców
Memoriał Zdzisława Rokity
Sesje Rady Miejskiej
31 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
30 sesja Rady Miejskiej
Obrady XXX sesji Rady Miejskiej - stypendia
32 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
33 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
Sesje Rady Powiatu
22 sesja Rady Powiatu
21 sesja Rady Powiatu
23 sesja Rady Powiatu Milickiego
Krzysztof Osmelak nowym starostą
TVPM - Telewizja Powiatu Milickiego - 2016r.