Developed in conjunction with Ext-Joom.com

24 listopada w CEE odbyła się 23 sesja Rady Powiatu Milickiego. Jednym z wielu punktów, który wywołał żywiołową dyskusję było wydzierżawienie spółce OSiR hali przy I LO w Miliczu. Radni opozycyjni zarzucali zarządowi, że dostarczył on materiałów zawierających koszty ponoszonych przez halę.

– Uważam, że ten obiekt powinien być wydzierżawiony podmiotom powiatowym. Zamydla nam się oczy, że jeśli dzierżawie tej hali nie podołało stowarzyszenie Nasze dzieci, to inna jednostka, jak na przykład Fundacja nie da sobie rady. Jest przecież nowa prezes Fundacji, która przedstawiła najprawdopodobniej jakieś pomysły na działalność Fundacji. Jest, więc okazja do pokazania tych pomysłów – twierdziła Krystyna Patalas.
Ostatecznie jednak hala została wydzierżawiona spółce OSiR, dzięki czemu będzie możliwy na koniec roku zwrot podatku VAT, który zostanie odliczony od wydanych opłat związanych z utrzymaniem hali.

Pełen materiał z sesji znajduje się poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

 

Rada Powiatu Milickiego podczas 20 sesji wybrała nowego starostę. Został nim wieloletni działacz samorządowy Krzysztof Osmelak. Wicestarostą został Paweł Herl, natomiast członkami zarządu zostali: Marcin Goczling oraz Marek Warkocz. Przewodniczącym Rady Powiatu został Jan Krzysztofik. Pełna relacja z obrad XX sesji Rady Powiatu poniżej.

pupile

djrobo

elektromont

Kultura
Kabaret Skeczów Męczących
Koncert Beatlesi Wiecznie Żywi
Kabaret Skeczów Męczących
Koncert Papieski
19 Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Sport
MUKS Ziemia Milicka vs KS Jelenia Góra.
4 Bieg Karpia
Uroczyste otwarcie Orlika Lekkoatletycznego
2 Turniej Samorządowców
Memoriał Zdzisława Rokity
Sesje Rady Miejskiej
31 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
30 sesja Rady Miejskiej
Obrady XXX sesji Rady Miejskiej - stypendia
32 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
33 sesja Rady Miejskiej w Miliczu
Sesje Rady Powiatu
22 sesja Rady Powiatu
21 sesja Rady Powiatu
23 sesja Rady Powiatu Milickiego
Krzysztof Osmelak nowym starostą
TVPM - Telewizja Powiatu Milickiego - 2016r.